Instagram Reels już wkrótce w Polsce? Czym są Insta Rolki i jak wykorzystać ich potencjał w biznesie?

Z pewnością zauważyłeś już 15-sekundowe filmiki z podkładem muzycznym w tle, które bardzo często wyświetlane są w karcie „eksploruj” bądź „szukaj” na Instagramie. Niezwykle przypominają one format treści, który do tej pory kojarzył się wyłącznie z chińską aplikacją Tik-Tok. Wzrok Cię nie myli, dobrze widzisz. Poznaj nową funkcjonalność Instagrama - Instagram Reels!

W artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • Czym są Instagram Rolki?

  • Jak stworzyć Instagram Rolkę?

  • Dlaczego warto wykorzystać Instagram Reels w rozwoju swojego konta na Instagramie?

  • Dlaczego warto zlecić stworzenie profesjonalnych Instagram Rolek firmie zewnętrznej?

instagram_reels_1

Źródło: https://about.instagram.com/blog/announcements/introducing-instagram-reels-announcement (dostęp na 27.04.2021 r.)

Czym są Instagram Rolki?

Instagram Rolki, czy też Insta Rolki, to nic innego jak nowa funkcjonalność Instagrama, która została wprowadzona w sierpniu 2020 roku. Z jej pomocą możesz tworzyć krótkie, 15-sekundowe wideo na swój profil osobisty bądź profil firmy. Do wykorzystania masz nowe narzędzia kreatywne, efekty oraz bibliotekę audio.

Co ważne, na chwilę obecną z Instagram Reels można korzystać jedynie w 50 krajach na świecie. Możliwość ta nie jest jeszcze dostępna w Polsce, jednak w każdym momencie może zostać ona wprowadzona. Aby w pełni wykorzystać potencjał Insta Reels i dać się znaleźć ludziom z całego świata, warto posiadać konto publiczne lub profesjonalne (biznesowe).

Jak stworzyć Instagram rolkę?

W celu stworzenia swojej pierwszej Insta Rolki, należy wejść w tryb tworzenia relacji. To dokładnie to samo miejsce, w którym tworzysz swoje Instagram Stories. Możesz dostać się tam na dwa sposoby:

  • gdy otworzysz aplikację Instagram, przesuń palcem po ekranie w prawo, aby zobaczyć widok z Twojej kamery w telefonie,

  • gdy otworzysz aplikację Instagram, kliknij w ikonę domu, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Jest to strona główna aplikacji. Następnie kliknij w przycisk „Twoja relacja” w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie poruszaj się między dostępnymi trybami w tym oknie, które wyświetlają się u dołu ekranu, aż znajdziesz „Instagram Reels”. Koniecznie zapoznaj się z narzędziami kreatywnymi, które przygotował dla Ciebie Instagram, np. z biblioteką audio, efektami AR (rzeczywistości rozszerzonej), timer’em, narzędziami do wygładzania przejść między nagraniami oraz do zmiany prędkości wideo.

instagram_reels_2

Źródło: https://about.instagram.com/blog/announcements/introducing-instagram-reels-announcement (dostęp na 27.04.2021 r.)

Co ważne, wideo można przygotowywać także poza aplikacją. Dlatego jedyną rzeczą, która może Cię ograniczyć w realizacji Twoich pomysłów na Instagram Reels, jest Twoja wyobraźnia!

Jak już wspominałem, funkcjonalność ta nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Wyjątkiem są konta, których lokalizacja przypada na jeden z 50 krajów, w których funkcjonalność ta jest już możliwa do wykorzystania.

Dlaczego warto wykorzystać Instagram Reels w rozwoju swojego konta na Instagramie?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli często przeszukujesz kartę eksploruj Instagrama, zapewne bardzo szybko dostrzegłeś krótkie, 15-sekundowe wideo. Wiesz dlaczego? Bo zajmowały one dużo więcej miejsca, niż standardowe, kwadratowe zdjęcia. Tym samym rzucały się w oczy!

Publikacja treści w formacie Insta Rolek sprawi, że dużo więcej osób zapozna się z Twoim wideo. W zależności od tego, czy materiał był ciekawy dla Twoich odbiorców, być może będą chcieli zostać z Tobą na dłużej obserwując Cię, a może nawet poszukać dodatkowych informacji o Tobie i Twojej firmie.

Dlaczego warto zlecić stworzenie profesjonalnych Instagram Rolek firmie zewnętrznej?

Z pewnością domyślasz się, że im wcześniej zaczniesz korzystać z Insta Reels, tym więcej możesz zyskać – a już szczególnie na rynku Polskim, gdzie funkcjonalność ta nie jest jeszcze popularna, tym samym konkurencja jest niska.

Właśnie dlatego warto już teraz przygotować się na wejście tej funkcjonalności do Polski i rozpocząć realizację planu od pierwszego dnia aktualizacji aplikacji. Możesz także spróbować już teraz zmienić lokalizację Twojego profilu, aby wyprzedzić konkurencję. Aby jednak uniknąć błędów, warto zrobić to pod okiem profesjonalisty.

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z:

– tworzeniem materiałów wideo od strony technicznej,

– pisaniem scenariuszy do filmów bądź explainer’ów,

– obróbką materiałów i montażem,

– występowaniem przed kamerą,

to nie bój się poprosić o pomoc i wsparcie firmy zewnętrznej. Instagram Reels to wyjątkowy format wideo, w którym masz jedynie 15 sekund na to, aby przekazać najważniejsze informacje swoim odbiorcom w sposób prosty, klarowny, przyjazny i najlepiej zabawny.

Aby wykorzystać swoją szansę na rozwój Instagrama, przygotuj się do tego. Nie działaj lekkomyślnie i bez planu. W Polsce istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się tworzeniem treści wideo – także w kontekście Insta Rolek. Jedną z nich jest www.pushthetempo.pl

Już dzisiaj skontaktuj się z Push the tempo i dowiedz się, w jaki sposób możesz rozwinąć swoje konto osobiste lub firmowe na Instagramie, przy pomocy Instagram Reels.

 

Bibliografia:

https://about.instagram.com/blog/announcements/introducing-instagram-reels-announcement (dostęp na 27.04.2021 r.)

Bartlomiej Nawrocki

Bartlomiej Nawrocki

Dodaj komentarz

Zapisz się na Newsletter

Nie będę wysyłać Ci spamu, Twój e-mail jest u mnie bezpieczny.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Wszystkich głosów: 3 Średnio: 5]