Social Media – jak z ich prowadzeniem pomagają specjaliści?

Często określane jako zmora XXI wieku, przez wielu traktowane jak źródło świetnej rozrywki, przez innych jako ważny krok w procesie promowania firmy. Mowa tu oczywiście o social mediach, które w ostatnich latach ogarnęły cały Internet! Facebook i Instagram to dwie, zdecydowanie najpopularniejsze platformy, z których po prostu każdy korzysta! Co ważne, mogą stać się (i coraz częściej są) one świetną platformą wykorzystywaną do dodatkowej promocji biznesu. Nie jest to jednak konieczność. Wiele osób traktuje social media jako swoją własną wizytówkę, którą dzielą się z innymi. Nie ważne, po której stronie Ty stoisz – przejrzysty i estetyczny Instagram czy Facebook to na pewno coś, o czym marzysz!

Mimo wyraźnych chęci nie każdy wie jak się do tego zabrać, aby działania przyniosły odpowiednie rezultaty. Na szczęście są ludzie, którzy przejmą od Was pałeczkę! Specjaliści od social mediów czekają tylko na Was! Podczas podejmowania współpracy zawsze pojawiają się obawy i różne wątpliwości. Czy jest to w stu procentach bezpieczne? Jak przebiega cały proces dodawania uprawnień administratora konta? Co może dla mnie zrobić profesjonalista? Wszystkiego dowiecie się w dalszej części artykułu. Zapraszamy do czytania!

Kto to jest administrator?

Na początku warto określić podstawowe pojęcie, z którym będziemy się spotykać w tym artykule –  administrator. Jest to osoba z pełnym dostępem do konta. Zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie jest ona w stanie wysyłać wiadomości, tworzyć reklamy, a także komentować, dodawać, edytować oraz planować publikację postów. Jak więc widzimy – jest to uprawnienie konieczne do odpowiedniego i pełnego prowadzenia social mediów.

Mimo wszystko nadanie tej funkcji jest bardzo łatwe. Wszystko, co musisz zrobić to wejść w ustawienia firmowe konta (Facebooka albo Instagrama) i kliknąć opcje „Role na stronie”. Następnie należy wpisać dane przyszłego administratora i już! Wszystko gotowe do prowadzenia konta przez profesjonalistę.

 

klasyczne srodowisko stron facebook

 

Bezpieczeństwo – jak działa uwierzytelnianie dwuetapowe?

Podstawowe pytanie, które klienci zawsze sobie zadają, brzmi: „Jak to jest z tym bezpieczeństwem?”. Nic dziwnego, że ta kwestia wzbudza w nas takie wątpliwości – w końcu od małego uczono nas, aby nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzać nikomu naszych prywatnych haseł, a tym bardziej dostępu do kont. Jak się okazuje – sytuacja się lekko zmieniła. W dzisiejszych czasach jeszcze intensywniejszego rozwoju mediów społecznościowych istnieją zabezpieczenia, które skutecznie chronią nas przed hakerami i innymi zagrożeniami. Jednym z nich jest uwierzytelnianie dwuetapowe…

Uwierzytelnianie dwuetapowe to nic innego, jak podwójne zabezpieczenie naszego konta. Funkcje możemy łatwo włączyć, wchodząc w ustawienie konta zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku. Po jej uruchomieniu już nie tylko hasło będzie chronić nasze konto. Uwierzytelnianie będzie się uruchamiało za każdym razem, gdy ktoś z nieznanego urządzenia będzie próbował zalogować się na nasz profil. Potencjalny obcy będzie zmuszony do podania specjalnego kodu logowania, który zostanie wysłany na Twój prywatny telefon w formie SMS lub przez wcześniej wybraną przez Ciebie aplikacje (np. Google Authenticator).

Podsumowując: wprowadzając tę opcję do Waszego konta, będziecie mogli w pełni kontrolować i na bieżąco śledzić jego aktywność. O każdym odbiegającym od normy zachowaniu będziecie informowani jako pierwsi, a co za tym idzie – nic złego Wam nie zagraża!

Jak działa Creator Studio?

Mając dokładnie przedstawione kwestie bezpieczeństwa i przejmowania funkcji administratora możemy przejść o krok dalej. Tym razem zatrzymamy się na temacie planowania i tworzenia postów. Każdy specjalista na pewno wie, że dobra organizacja to niekiedy prawdziwy klucz do sukcesu. W prowadzeniu Instagramowego, jak i Facebookowego contentu pomaga nam przede wszystkim Creator Studio. Z aplikacji mogą korzystać Ci użytkownicy, którzy posiadają konto firmowe na Instagramie połączone z fanpagem na Facebooku. Co za tym idzie – nie każdy może pozwolić sobie na stosowanie tej opcji. Aby „spiąć” ze sobą dwa konta, wystarczy kliknąć ustawienia fanpage’a i podać dane logowania do Instagrama.

Prawdą jest, że Creator Studio znacząco ułatwia planowanie postów – nie jest to jednak jedyna funkcja aplikacji. Po zalogowaniu się do Creator Studio po lewej stronie ukazuje się nam szereg zakładek. Możemy zajrzeć do „biblioteki materiałów”, gdzie mamy dostęp do wszystkiego, co kiedykolwiek działo się na naszych Social Mediach. Jednym kliknięciem jesteśmy w stanie zobaczyć każdy post czy instastories, które dodaliśmy z naszego konta! Poniżej znajdziemy statystyki, które są szczególnie ważne dla specjalistów, którzy kontrolują prosperowanie konta firmowego. Kolejne zakładki to m.in. menadżer praw autorskich, monetyzacja czy skrzynka odbiorcza. W kilku słowach – wszystko, czego potrzeba do dobrego kierowania Instagramem i Facebookiem w jednym miejscu!

Planowanie postów z pomocą Creator Studio

Główną funkcją, która najbardziej przyciąga do korzystania z tej aplikacji, jest jednak możliwość planowania postów. Jest to bardzo prosty, szybki i intuicyjny proces. Pamiętajmy, że w tej aplikacji możemy tworzyć tylko posty – w grę nie wchodzą instastories. Aby stworzyć post, wystarczy kliknąć ikonę „stwórz” i zabrać się do pracy! Przed tworzeniem aplikacja zapyta nas, gdzie chcemy dodać nasz wpis (w przypadku dobrego połączenia kont do wyboru mamy Facebook lub Instagram). Po wybraniu zdjęcia i adekwatnego opisu możemy post dodać natychmiast lub kliknąć opcję „zaplanuj”. Dzięki tej drugiej mamy możliwość wybrania daty i godziny, o której nasz post ukaże się internautom. Tym samym walczymy ze zbyt późnym dodawaniem postów czy tworzeniem ich na ostatnią chwilę – wszystko systematycznie i na czas!

Warto podkreślić, że Creator Studio zyskuje coraz większą popularność, a co za tym idzie – są do niego wprowadzane coraz częstsze aktualizacje. Aplikacja nieustannie się zmienia, co jest oczywiście jej ogromną zaletą! Nie znajdziemy drugiej takiej, która oferuje nam tyle funkcji, tym samym będąc darmowa.

Menadżer reklam – promowanie

Kolejnym przystankiem w pracy dobrego specjalisty jest z pewnością menadżer reklam. Nic Wam to nie mówi? Przyjrzyjmy się temu z bliska…

Równie ważne jak prowadzenie social mediów jest ich promowanie. W tym aspekcie z pomocą przychodzi nam jedyny i niepowtarzalny menadżer reklam. To właśnie on umożliwia nam promowanie własnych social mediów w najróżniejszy sposób! Może to być zdjęcie, krótki lub nawet długi filmik. Zdecydowanie więcej osób słyszało o menadżerze w kontekście Facebooka, mniej z nas wie, że równie dobrze sprawdza się w przypadku Instagrama. Oprócz tworzenia kampanii masz możliwość systematycznego sprawdzania wszystkich statystyk, które dużo powiedzą Ci o Twoich odbiorcach. Co więcej, po stworzeniu reklamy możesz wybrać, na której platformie ma ona zostać umieszczona, jak i dostosować jej grupę docelową! Jak widzimy – pełny kanon możliwości do naszej dyspozycji. Warto jednak zadbać, aby o wszystkie wyżej wymienione aspekty dbał profesjonalista, który bardzo dobrze zna się na prowadzeniu social mediów. 

Podsumowując…

Mam nadzieje, że ten artykuł rozwiał wszystkie Wasze wątpliwości związane z prowadzeniem social mediów przed specjalistę, a prześledzenie działania podstawowych platform, z których korzystam, było dla Was interesujące. Jak możemy zauważyć – informacji jest naprawdę dużo. Starając się rozwinąć swoją działalność internetową, musimy postawić na pełen profesjonalizm. „Wybicie się” na Instagramie czy Facebooku w dzisiejszych czasach nie jest wcale łatwe. Wierzę jednak, że z odpowiednim wsparciem każdy może osiągnąć sukces!

Bartlomiej Nawrocki

Bartlomiej Nawrocki

Dodaj komentarz

Zapisz się na Newsletter

Nie będę wysyłać Ci spamu, Twój e-mail jest u mnie bezpieczny.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Wszystkich głosów: 4 Średnio: 5]